niedziela, 19 maja

Apple planuje wypuścić nowe 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro z opcjami chipów M2 Pro i M2 Max „na początku przyszłego roku” twierdzi Mark Gurman z Bloomberga. Pierwotnie laptopy miały zostać wprowadzone na rynek w tym roku, ale podobno napotkały wewnętrzne opóźnienia.

W kolejnych 14-calowych i 16-calowych modelach MacBooka Pro nie oczekuje się żadnych większych zmian  poza ulepszonymi opcjami chipów i prawdopodobnie szybszą pamięcią RAM.

Obecne 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro z układami M1 Pro i M1 Max zostały wprowadzone na rynek w październiku 2021 roku i wprowadził ich zupełnie nowy wygląd z wycięciem w wyświetlaczu i powrotem portów HDMI, MagSafe i czytnika kart SD.  Komputery Mac często przez kilka lat mają ten sam wygląd pomiędzy większymi zmianami, więc nie jest niczym zaskakującym że modele w 2023 roku będą tylko poprawą specyfikacji.

Gurman poinoformował również, że nowy iMac z układem M3 „prawdopodobnie pojawi się najwcześniej pod koniec 2023 roku”, nie ujawniając żadnych dalszych szczegółów. Obecny iMac został wprowadzony na rynek w kwietniu 2021 roku z układem M1 i smukłą, kolorową obudową. Dodał, że Apple pozostaje zainteresowany nowym iMakiem Pro z chipem Apple, ale napotkał wewnętrzne opóźnienia.

Według Gurmana, Apple nadal testuje również nowe modele komputerów Mac mini z opcjami chipów M2 i M2 Pro, ale nie jest znana ich data premiery.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx