wtorek, 25 czerwca

Apple wciąż testuje zupełnie nowego Maca Pro z chipem M2 Ultra, ale firma prawdopodobnie porzuciła plany wypuszczenia topowej konfiguracji chipu „M2 Extreme” twierdzi Mark Gurman z Bloomberga.

W najnowszym wydaniu newslettera Gurman informuje, że Mac Pro z chipem M2 Ultra będzie dostępny z maksymalnie 24-rdzeniowym procesorem, maksymalnie 76-rdzeniowym procesorem graficznym i co najmniej 192 GB pamięci RAM. Oczekuje, że podobnie jak obecny Mac Pro, nowy model będzie można rozbudowywać, umożliwiając wkładanie dodatkowej pamięci, przestrzeni dyskowej i innych komponentów.

Według Gurmana model wyższej klasy z układem M2 Extreme byłby dostępny z maksymalnie 48-rdzeniowym procesorem i maksymalnie 152-rdzeniowym procesorem graficznym, ale uważa on, że ta konfiguracja została odrzucona ze względu na koszty i złożoność produkcji.

„Biorąc pod uwagę obecną strukturę cen Apple, wersja M2 Extreme komputera Mac Pro kosztowałaby prawdopodobnie co najmniej 10 000 dolarów — bez żadnych innych ulepszeń — co czyni go niezwykle niszowym produktem, który prawdopodobnie nie jest wart kosztów rozwoju, zasobów inżynieryjnych i przepustowości produkcyjnej” – napisał.

Obecny Mac Pro z procesorem Intel został wprowadzony na rynek w grudniu 2019 roku a jego cena zaczyna się od 27999 złotych. Jeśli nic się już nie opóźni to nowy model prawdopodobnie zostanie wprowadzony na rynek w 2023 roku, ale Gurman nie podał dokładnych ram czasowych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx