środa, 17 kwietnia

Apple pracuje nad wieloma nowymi produktami, które mają wejść na rynek jesienią tego roku, a Mark Gurman z Bloomberga twierdzi, że będzie to „najszerszy wachlarz” nowych urządzeń, jakie Apple wprowadził w swojej historii.

W swoim najnowszym biuletynie „Power On” Gurman wyjaśnia, że Apple pracuje nad czterema nowymi iPhone’ami (iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max), zaktualizowanym, tanim MacBookiem Pro, odświeżonym, większym komputerem iMac, nowym Mac Pro, przeprojektowanym MacBookiem Air, AirPods Pro drugiej generacji, trzema zegarkami Apple Watch (seria 8, SE i modelem wytrzymalszym), tanim iPadem i nowymi modelami iPada Pro.

Według Gurmana większość nowości ma się pojawić w miesiącach jesiennych, ale istnieje możliwość, że iMac pojawi się wcześniej. Apple planuje zorganizować wiosenną konferencję w marcu lub kwietniu, podczas którego pojawi się iPhone SE 5G, odświeżony iPad Air z chipem A15 i być może przynajmniej jeden komputer Mac.

Apple może wykorzystać wiosenne wydarzenie, aby przenieść układ M1 Pro na inny komputer Mac, wyższej klasy iMaca lub Maca mini, jednak większość komputerów Mac ma zostać odświeżona jesienią.

Gurman spekuluje, że nadchodzący iPad Pro będzie miał chip M2 i bezprzewodowe ładowanie, co czyni go kandydatem na premierę jesienną, a nie wiosenną. Apple złożył jednak wnioski regulacyjne dotyczące dziewięciu nowych iPadów i trzech nowych modeli iPhone’a, więc możliwe jest, że podczas wiosennej imprezy odświeży się więcej niż jeden iPad.

Apple planował również wprowadzenie zestawu AR/VR w 2022 roku, ale pogłoski sugerują, że debiut urządzenia mógł zostać przesunięty do 2023 roku, ponieważ wciąż istnieją problemy, które należy rozwiązać.

Wiosenna konferencja Apple w zeszłym roku miała miejsce w kwietniu, więc podobny harmonogram możemy mieć i w tym roku. Po wiosennej konferencji, kolejna to Worldwide Developers Conference w czerwcu, podczas której zaprezentowane zostaną systemy iOS 16 i macOS 13, a jesienią, przy tak wielu planowanych produktach, Apple prawdopodobnie zorganizuje co najmniej dwie konferencje.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx