sobota, 25 maja

Po wtorkowej konferencji „California streaming”, podczas której Apple zaprezentuje iPhone 13, Apple Watch Series 7 i AirPods 3, firma planuje jeszcze jedną konferencję, która skupi się na zapowiedziach nowych Maców i iPadów twierdzi dziennikarz Bloomberga Mark Gurman.

Odpowiadając na pytanie dotyczące nowych komputerów Mac, Gurman napisał na Twitterze, że „odbędą się dwie konferencje” i dodał, że spodziewa się, że ta druga będzie miejsce zarówno nowych modeli komputerów Mac jak i nowych iPadów. W swoim najnowszym biuletynie „Power On” Gurman powiedział, że drugi event odbędzie się w ciągu najbliższych „kilku tygodni”.

W związku z wieloma premierami nowych produktów Apple, których spodziewamy się w tym roku pojawiły się spekulacje dotyczące liczby konferencji, które Apple zorganizuje w końcówce 2021 roku. W związku z faktem, że rok 2020 był mocno dotknięty przez pandemię koronawirusa, Apple zorganizował wtedy aż trzy konferencje.

W 2021 roku pandemia nie okazała się dla Apple tak dużym wyzwaniem, a firma wraca do wrześniowych ram czasowych dla ogłoszenia nowego iPhone’a 13. Tym samym kolejna konferencja może skupić się jednocześnie na przeprojektowanych modelach MacBooka Pro wraz z nowymi iPadami na jednym wspólnym wydarzeniu.

Apple pracuje nad zaktualizowaną wersją MacBooka Pro, która będzie dostępna w rozmiarach 14 i 16 cali. Będzie posiadał on cieńsze ramki, większy wyświetlacz i przeprojektowaną obudowę. Będzie używał nowego układu „M1X”, który jest aktualizacją do M1 i przywróci łączność MagSafe przez USB-C. Apple ma przywrócić również port HDMI i gniazdo kart SD. Według Gurmana Apple pracuje również nad nową wersją Maca mini, która będzie wyposażona w układ M1X.

Jeśli chodzi o iPady, opracowywana jest nowa wersja taniego iPada, a Apple ma w zanadrzu duże zmiany dotyczące iPada mini 6, który ma zostać zaktualizowany o wygląd podobny do iPada Air z wyświetlaczem na całej powierzchni. Podobnie jak iPad Air, nie będzie miał on przycisku Home i może być wyposażony będzie w przycisk zasilania z Touch ID.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx