sobota, 15 czerwca

Rockstar, twórca serii gier Grand Theft Auto ogłosił dziś, że gra San Andreas pojawi się na iOS i inne urządzenia w przyszłym miesiącu. Według Rockstar, gra została przebudowana do wersji na telefon, zaktualizowane zostaną grafiki, charaktery postaci i samochody. Jedną z najciekawszych informacji jest też to, że gra obejmie obsługę nowych kontrolerów gier „Made for iOS” takich jak ten od Logitecha. Pozwoli to na bardziej wyrafinowaną rozgrywkę od tej na telefonie.

Oficjalna data premiery nie została ogłoszona – oprócz informacji, że pojawi się w grudniu – ale szczegóły poznamy zapewne w najbliższych nadchodzących tygodniach. Jeśli nie zamierzacie korzystać z kontrolera gier, gra będzie miała tradycyjną kontrolę kontekstową na ekranie, która będzie pokazywać i ukrywać różne możliwości akcji w oparciu o to, co robisz i gdzie jesteś w grze. Nie jest to pierwsza z serii Grand Theft Auto, którą to będziemy mogli zobaczyć na iOS. Obecnie w App Store mamy dostępne już Grand Theft Auto III i Grand Theft Auto: Vice City. Wygląda na to, że Rockstar ciągle chce poszerzać swój katalog na iOS.

Grand Theft Auto: San Andreas po raz pierwszy została wydana w 2004 roku na konsole. Obejmuje ogromną mapę w otwartym świecie, która zawiera fikcyjne obszary San Francisco, Las Vegas i Los Angeles, a także 240 indywidualnych pojazdów. Jest laureatem wielu tytułów „gry roku”, a od czasu premiery została sprzedana w ponad 27,5 mln egzemplarzy na całym świecie.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx