piątek, 19 kwietnia

Amerykański Urząd Patentów i Znaków Towarowych przyznał Apple patent na system Light Field, który umożliwiłyby wyostrzanie zdjęcia po jego wykonaniu, podobnie jak w aparatach Lytro.

Patent dość wyraźnie opisuje aparat Light Field i jego zdolności wyostrzania a także potencjalne zastosowanie w urządzeniach przenośnych takich jak iPhone. W przeciwieństwie do istniejącej i podobnej technologii Lytro, projekt Apple oferuje „ruchomy adapter” położony pomiędzy obiektywem a czujnikiem obrazu. Pozwala to na dwa odrębne tryby pracy aparatu: w wysokiej rozdzielczości bez wyostrzania i niskiej rozdzielczości z wyostrzaniem obrazu. Element mikrosoczewki Lytro może się przemieszczać w kierunku do lub od czujnika obrazu, ale nie może być usunięty z drogi światła w całości, w celu utworzenia tych dwóch trybów pracy.

Choć wiele z patentów Apple i wiele wynalazków nigdy nie pojawia się w jakichkolwiek produktach, to fotografia jest tak kluczowym elementem w iPhone’ie, że w tym patencie może być więcej sensu przyszłościowego, niż w wielu innych udzielanych patentach.

Wiemy również, Steve Jobs spotkał się z dyrektorem generalnym Lytro Ren Ng w 2011 roku i był świadkiem prezentacji aparatu. Jobs powiedział wtedy, że chciałby aby firma współpracowała z Apple.

Oczywiście montaż tej technologii w coś tak cienkiego i małego jako iPhone to kolejne niezłe wyzwanie dla Apple. Wystarczy tylko spojrzeć na kształt aparatu Lytro by zobaczyć, że nie wszystko jest takie proste, aby wcisnąć technologię do czegoś tak cienkiego jak iPhone 5S.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
10 lat temu

Świadkiem*.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx