niedziela, 14 lipca

Firma WD®, należąca do Western Digital i światowy lider w branży pamięci masowych, zapowiedział dzisiaj wprowadzenie na rynek podwójnego dysku WD Black2- unikalnego i innowacyjnego rozwiązania, które łączy w 2.5-calowym formacie 120 GB SSD oraz 1 TB HDD. Produkt ten będzie idealny dla konsumentów a także usługodawców, chcących zmodernizować notebooka, małoformatowy komputer, system „all-in-one” lub inne urządzenie z pojedynczą kieszenią na dysk. Nowy produkt WD pozwoli im na jednoczesne korzystanie z niesamowitej wydajności SSD oraz ogromnej pojemności HDD. Podwójny dysk WD Black2 łączy się z urządzeniem przy pomocy 1 kabla i pasuje do standardowych 9.5-mm kieszeni.

“Nasi klienci stwierdzili, że cenią naszą technologię SSHD, ale zaawansowani technicznie użytkownicy poprosili o większą kontrolę nad tym jak i gdzie są przechowywane ich dane” podkreśla Matt Rutledge, SVP jednostki biznesowej działu komponentów w WD. „Podwójny dysk WD Black2 umożliwia naszym klientom skorzystanie z wydajności SSD oraz dostęp do napędu o dużej pojemności w jednym urządzeniu. Dysk ten to wynik wykorzystania sugestii naszych klientów oraz dokonań członków WD Labs. WD stworzyło program testów beta, aby zapewnić wyjątkową platformę dla kluczowych klientów i liderów opinii w dziedzinie nowych technologii, zarówno dla istniejących jak i nowopowstających produktów WD.”

2 w 1

Stworzony dla entuzjastów, profesjonalistów z branży kreatywnej, graczy i wszystkich, którzy modernizują lub budują komputery PC, podwójny dysk WD Black2 to większa pojemność, wydajność, niezawodność i jednocześnie pełna elastyczność  oraz swoboda wyboru w zakresie tego, jak i gdzie przechowywać dane.

Podwójny dysk WD Black2 łączy zalety dysków flash oraz klasycznych HDD – takie połączenie pozwala na odciążenie SSD w zakresie przechowywania danych, co zwiększa wytrzymałość i trwałość tego nośnika. Użytkownicy zachowują większą kontrolę nad danymi, co może wyeliminować potrzebę i zniwelować koszty przechowywania z chmurze.

WD Black2 jest wolny od algorytmów odpowiadających za buforowanie danych i korzysta z szybkiego interfejsu SATA 6 Gb/s. Jest starannie zapakowany w standardowy 2,5-calowy format dysku ze złączem SATA, co czyni tę pamięć kompatybilną z popularnymi systemami operacyjnymi dla komputerów Mac oraz PC.

Cena i dostępność
Podwójny dysk WD Black2 jest objęty 5-letnią ochroną gwarancyjną producenta.  Sugerowana cena detaliczna za ten 2,5-calowy dysk o pojemności 120 GB SSD + 1 TB HDD (model # WD1001X06XDTL) to ok 299 euro. Dodatkowe informacje o samym produkcie, a także o warunkach gwarancyjnych firmy WD można znaleźć na stronie https://products.wd.com/wdblack2.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx