poniedziałek, 27 maja

Akcjonariusze Apple są wzywani do głosowania przeciwko planowanemu pakietowi wynagrodzeń o wartości 99 milionów dolarów dla prezesa Apple Tima Cooka, donosi Financial Times.

Grupa doradcza akcjonariuszy Institutional Shareholder Services (ISS) powiedziała w środę, że istnieje „poważny problem” z akcjami Cooka, które zostały przyznane za rok 2021.

Cook w zeszłym roku został nagrodzony akcjami o wartości 82 milionów dolarów, wraz z pensją w wysokości 3 milionów dolarów i premią w wysokości 12 milionów dolarów, a nagroda w postaci akcji była pierwszym pakietem motywacyjnym od czasu, gdy w 2011 roku został mu przyznany całościowy pakiet za pełnione stanowisko w Apple.

Według ISS, kompensata Cooka z 2021 roku „znacząco przekroczyła” to, co zapewniały porównywalne firmy w zeszłym roku. Minęło siedem lat, odkąd ISS po raz ostatni sprzeciwił się pakietom płacowym Apple.

Głosy akcjonariuszy dotyczące kompensaty, którą Apple zapewnia kadrze kierowniczej, mają charakter doradczy, a zarząd nie jest zobowiązany do ich wdrażania. Financial Times twierdzi, że jeśli dojdzie do sprzeciwu w sprawie wynagrodzenia Cooka, może to potencjalnie zachwiać zarządem Apple. W oświadczeniu pełnomocników Apple mówi, że „będzie nadal brać pod uwagę opinie akcjonariuszy i wyniki głosowań w sprawie zapłaty przy podejmowaniu przyszłych decyzji o kompensacie”.

Pod trwającymi już 10 lat rządami Cooka firma Apple odniosła ciągły sukces, a w styczniu na krótko stała się pierwszą firmą, której wartość wyniosła 3 biliony dolarów. Wynagrodzenie kadry kierowniczej Apple jest powiązane z wynikami firmy, a Apple regularnie osiąga swoje cele.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx