niedziela, 19 maja

Kanye West, obecnie znany oficjalnie jako „Ye”, nie planuje wydać swojego kolejnego albumu „Donda 2” w serwisach streamingowych takich jak Apple Music czy Spotify i zamiast tego decyduje się na własną platformę.

Ye poinformował dziś na Instagramie, że „Donda 2” będzie dostępna tylko na Stem Playerze, urządzeniu za 200 dolarów, które zostało wydane z preinstalowanym pierwszym albumem „Donda”. Stem Player został zaprojektowany tak, aby umożliwić użytkownikom „dostosowanie dowolnego utworu” za pomocą elementów sterujących wokalem, perkusją, basem, efektami i nie tylko.

Jako wyjaśnienie, dlaczego album nie pojawi się na znanych platformach streamingowych, Ye powiedział, że artyści „dostają tylko 12% z pieniędzy, które zarabia przemysł” i że „nadszedł czas, aby uwolnić muzykę z tego opresyjnego systemu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez ye (@kanyewest)

Stem Player został opracowany we współpracy z Kano Computing, a Ye zwiększa jego produkcję, aby zaspokoić popyt. Ye poinformował, że obecnie dostępnych jest 67 000 sztuk, a każdego dnia produkowanych jest kolejne 3000 sztuk.

Ye twierdził w przeszłości, że album będzie dostępny wyłącznie w celu późniejszego wydania go w serwisach streamingowych. W 2016 roku powiedział, że jego album „The Life of Pablo” „nigdy, przenigdy” nie pojawi się w Apple Music, a miesiąc później został wypuszczony w Apple Music.

Oczekuje się, że premiera „Donda 2” nastąpi w przyszłym tygodniu, 22 lutego, a Stem Player można kupić online.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx