sobota, 13 lipca

Zgodnie z obietnicą, firma Google wprowadziła dziś natywną aplikację YouTube dla iPhone’a. Informowaliśmy wcześniej, że Apple usunie dedykowaną aplikację YouTube z iOS 6, który ma zostać wydany w najbliższej przyszłości. Wtedy Google obiecał, że rodzima aplikacja iOS jest już w toku. YouTube był jedną z wbudowanych aplikacji w systemem iOS od pojawienia się pierwszego iPhone’a.

Aplikacja nie ma jeszcze wersji dla iPada, ale NY Times donosi, że taka aplikacja jest już przygotowywana. W celu zapewnienia użytkownikom mobilnym „dziesiątek tysięcy” nowych filmów, aplikacja obsługuje wyświetlanie reklam. Wcześniej, niektóre filmy nie były dostępne na iOS właśnie poprzez brak wsparcia dla reklam.

Po raz pierwszy w natywnej aplikacji iOS, YouTube dodaje reklamy przed wyświetleniem swoich mobilnych filmów. To jest zła wiadomość.

Dobrą wiadomością jest to, że wraz z większą monetyzacją aplikacji jest dostęp do o wiele większej treści. Dzięki możliwości mobilnej reklamy włączonej do własnej aplikacji, YouTube był w stanie odblokować dziesiątki tysięcy teledysków z Vevo i inne, które nie były wcześniej widoczne na starej aplikacji.

YouTube jest już dostępny do pobrania za darmo w App Store.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx