wtorek, 18 czerwca

Podczas swojej wczorajszej konferencji, Google wielokrotnie odniósł się do Apple, iPhone’a 14, iOS 16 oraz niechęci Apple do wprowadzenia obsługi wiadomości RCS.

Podczas wczorajszego wydarzenia na którym Google zaprezentował swój zegarek Pixel Watch, telefony Pixel 7 i Pixel 7 Pro oraz zaoferował nowe szczegóły dotyczące tabletu Pixel. Podczas wystąpień niektórzy prezenterzy nie mogli powstrzymać się od kilku złośliwości w kierunku Apple i jego najnowszych premier.

„Pixel zawsze był liderem innowacji w smartfonach” – powiedział Brian Rakowski, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Google, mówiąc o Pixel 7 i Pixel 7 Pro. „Traktujemy to jako komplement, gdy inni w branży podążają za naszym przykładem, na przykład zawsze włączonym wyświetlaczem i widżetami, umieszczając przydatne informacje bezpośrednio na ekranie blokady” – kontynuował Rakowski, nawiązując do wydarzeń na żywo w iOS 16 i iPhone’a 14 Pro z zawsze włączonym wyświetlaczem.

„Wprowadziliśmy Car Crash Detection trzy lata temu wraz z innymi ważnymi sposobami zapewnienia bezpieczeństwa, takimi jak kontrola bezpieczeństwa (…)” – powiedział Rakowski podczas wydarzenia. W zeszłym miesiącu firma Apple wprowadziła wykrywanie wypadku samochodu w telefonach iPhone 14, iPhone 14 Pro i najnowszych modelach Apple Watch, a iOS 16 wprowadził funkcję Kontroli bezpieczeństwa. „To niesamowita historia pionierskich funkcji, które po raz pierwszy pojawiły się na Pixelu” – podsumował Rakowski.

Jednym z największych punktów napięć między Apple i Google jest odmowa Apple do wprowadzenia obsługi wiadomości RCS, najnowszego i coraz powszechniejszego standardu przesyłania wiadomości. Apple nadal ogranicza przesyłanie wiadomości na swoich urządzeniach tylko do standardu SMS i iMessage, pomimo publicznych wezwań Google do przyjęcia RCS. Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, odpowiedział na te wezwania, mówiąc, że nie jest to coś, o co użytkownicy Apple proszą firmę.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx