wtorek, 23 kwietnia

Apple zaczął wprowadzać podwyżki cen do App Store we wszystkich terytoriach i krajach, w których obowiązuje euro, a podwyżkę tę przypisuje się słabości euro w stosunku do dolara amerykańskiego.

Dyrektor generalny Epic Games, Tim Sweeney, którego firma jest obecnie uwikłana w prawną bitwę z Apple, wypowiedział się na temat podwyżki cen i powiedział, że Apple nie ma dla niej żadnego uzasadnienia. W swoim oświadczeniu Sweeney porównał Apple do właściciela, który ma najemców nie mających dokąd pójść, ponieważ nie mają alternatywnego App Store, z którego mogliby korzystać deweloperzy.

Wyobraźcie sobie, że właściciel powiedziałby swojemu najemcy z małej firmy, że musi podnieść ceny bez żadnego uzasadnienia i rozmowy w tej sprawie. To jest to, co Apple robi deweloperom nie z innego powodu jak tylko dla własnego zysku. Jednostronnie narzucają wzrost cen deweloperom w wielu krajach bez żadnego uzasadnienia. Deweloperzy nie mają innego wyboru, jak tylko zaakceptować je, ponieważ App Store to jedyny sposób, w jaki mogą dotrzeć do ponad miliarda użytkowników iOS.

Apple zapowiedział podwyżki cen w zeszłym miesiącu, dając programistom około trzytygodniowy okres wypowiedzenia. Ceny App Store działają w oparciu o poziomy, a to, co robi Apple, podnosi koszt wszystkich wstępnie ustawionych poziomów. Na przykład minimalny poziom 4,99 złotych wzrósł do 5,99 złotych. Wszystkie poziomy cenowe są wymienione na stronie internetowej Apple.

Oprócz krajów, które używają euro, Apple podniósł ceny również w Polsce, Chile, Egipcie, Japonii, Malezji, Pakistanie, Korei Południowej, Szwecji i Wietnamie.

Deweloperzy, we wszystkich tych krajach, mogą obniżyć ceny w App Store lub przenieść wyższe koszty na konsumentów, ale jak wskazuje Sweeney, nie ma alternatywnej metody dostarczania aplikacji klientom na iPhone’y i iPady przez deweloperów bez korzystania ze sklep z aplikacjami Apple.

‌Epic Games‌ i Apple toczą długą batalię prawną o zasady Apple dotyczące ‌App Store‌. Sweeney i jego firma celowo złamali zasady App Store, a następnie złożyli pozew przeciwko Apple, mając nadzieję, że sąd nakaże Apple na działanie zewnętrznych sklepów z aplikacjami na urządzeniach z systemem iOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx