poniedziałek, 24 stycznia

Firma Google potwierdziła dzisiaj, że ich nadchodzący telefon Pixel 4 będzie wyposażony w kwadratową przestrzeń pod tylny aparat, czyli bardzo podobnie do krążących plotek o tegorocznych telefonach iPhone.

Makieta twórcy smartfonów Pixel 4 wyciekła na początku tego tygodnia, a dziś Google potwierdziło tę wiadomość publikując Tweet ze zdjęciem przedstawiającym nowy wygląd.

Wygląda na to, że konfiguracja tylnej kamery Google obejmuje dwa obiektywy, mikrofon, lampę błyskową i „czujnik spektralny” na górze, który odpowiada za migotanie światła podczas filmowania wyświetlacza LCD.

Apple również planuje zastosowanie wypukłości aparatu w kształcie kwadratu dla swoich tegorocznych urządzeń, w oparciu o wyciekłe plotki, rendery i obudowy. Oczekuje się, że kwadratowa wypustka aparatu Apple pomieści aparat z trzema obiektywami u następców iPhone’a XS i XS Max, a także dwa obiektywy u następcy iPhone’a XR.

W oparciu o informacje, które wyciekły, trzy soczewki w układzie kamer Apple mają trójkątny kształt. Po lewej stronie są dwie soczewki, tak jak na obecnych flagowych iPhone’ach, a jedna soczewka pojawi się między nimi po prawej stronie a nad nią pojawi się lampa błyskowa.

Tymczasem konfiguracja Google ma dwa obiektywy aparatu ułożone poziomo z lampą błyskową na dole. Obie te konfiguracje zapewniają więcej przestrzeni między lampą błyskową a soczewkami i mogą dawać inne profity wynikające z takiego układu, z którego skorzystają obie firmy.

Choć przewidywany wygląd nowych iPhone’ów wzbudza wiele kontrowersji i negatywnych komentarzy to widać, że Apple nie jest jedynym, który podąża w takim kierunku. Czy plotki okażą się prawdziwe – przynajmniej w stosunku do Apple – dowiemy się już we wrześniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x