niedziela, 3 marca

Po ponad 25 latach Microsoft oficjalnie wycofał przeglądarkę Internet Explorer, kończąc obsługę przeglądarki 15 czerwca 2022 roku.

Po ponad 25 latach pomagania ludziom w korzystaniu i doświadczaniu Internetu Internet Explorer (IE) został oficjalnie wycofany i nie jest już wspierany od dnia 15 czerwca 2022 roku. Wielu milionom z Was dziękujemy za używanie Internet Explorera jako bramy do internetu.

Firma zachęca użytkowników do przejścia na nową przeglądarkę, Microsoft Edge.

Ulepszenia Internet Explorera nie mogły się równać z ogólnymi ulepszeniami sieci w ogóle, więc zaczęliśmy od nowa. Microsoft Edge to szybsza, bezpieczniejsza i nowoczesna przeglądarka — najlepsza przeglądarka dla systemu Windows — zaprojektowana z myślą o współczesnym Internecie. Ale nie zapomnieliśmy, że niektóre części sieci nadal opierają się na określonych zachowaniach i funkcjach Internet Explorera, dlatego Microsoft Edge jest wyposażony w tryb Internet Explorer (tryb IE). Bez względu na witrynę lub standard — stary lub nowy — możesz uzyskać dostęp do potrzebnych informacji w przeglądarce Microsoft Edge dzięki nowym, nowoczesnym funkcjom, które umilą Twój czas online.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy Microsoft zacznie przekierowywać użytkowników do Edge z trybem IE. Nadal będzie widoczna ikona IE, jednak uruchomienie skrótu otworzy Edge. Ostatecznie firma Microsoft na stałe wyłączy przeglądarkę Internet Explorer w ramach przyszłej usługi Windows Update.

Example-IE-Edge

W ramach tego procesu przekierowania użytkownicy utrzymają swoje dane takie jak ulubione, hasła i ustawienia, zaimportowane z Internet Explorera. Proces przekierowania doda również przycisk „Załaduj ponownie w trybie IE” do paska narzędzi w Microsoft Edge, ułatwiając otwieranie strony w trybie IE. Edge zapyta nawet, czy chcecie, aby strona została następnym razem otwarta w trybie IE, sprawdzając co 30 dni, aby upewnić się, że tryb IE jest nadal potrzebny dla witryny.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx