poniedziałek, 24 czerwca

wyszukiwarka Google

Google płaci Apple około miliard dolarów za to, że jest domyślną wyszukiwarką na iOS, twierdzi Morgan Stanley analityk Scott Devitt, a liczba ta będzie wzrastać w najbliższych latach. To więcej, niż obrót roczny wielu firm, a Apple dostaje to praktycznie za nic.

Apple i Google mają umowę dzielenia się przychodami, zgodnie z raportem Devitt zatytułowanym „Next Google is Google.” Więc dla każdego dolara przychodu z wyszukiwania w Google na iOS sprawia, że ​Apple pobiera 75 centów. Powoduje to, że w tym roku, wpływy osiągną około 1 miliarda dolarów. To nie wydaje się dużo, zważywszy że Apple osiągnął ponad 13 miliardów zysku w samym ostatnim kwartale, ale jest to dość mocna suma tylko za to, że Google jest domyślną wyszukiwarką na iOS. Ponadto, będzie ona wzrastać w najbliższych latach.

To jednak dla Google także dobry interes twierdzi Devitt. Zważywszy, że iOS – wraz z Androidem – dominuje na rynku telefonii komórkowej, opłata około 1 miliarda dolarów rocznie za monopol na najbardziej lukratywnym biznesie internetowym na świecie jest niczym. Jestem pewien, że Google dobrze to przekalkulował.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx