środa, 22 maja

Google kontynuuje nieustanną kampanię marketingową #GetTheMessage, próbując nakłonić Apple do zastosowania protokołu przesyłania wiadomości RCS w Wiadomościach.

W swojej najnowszej reklamie Google przedstawia „iPager”, który jak opisuje Google jest urządzeniem, które „wykorzystuje przestarzałą technologię przesyłania wiadomości”, taką jak Apple używa „do wysyłania SMS-ów na urządzenia z Androidem”.

RCS, czyli z angielskiego Rich Communication Services, to protokół komunikacyjny zaprojektowany i stosowany przez firmę Google. Google namawia Apple do wdrożenia obsługi RCS, ale urządzenia Apple nadal obsługują starszy protokół SMS. Google twierdzi, że Apple jest odpowiedzialny za wszystkie problemy, jakie użytkownicy Androida i iPhone’a napotykają wysyłając do siebie SMS-y, w tym brak szyfrowania, uszkodzone czaty grupowe, piksele na zdjęciach i filmach oraz zielone bąbelki.

„iPager nie istnieje, ale problemy, jakie Apple powoduje za pomocą SMS-ów, są. Uczyńmy wysyłanie SMS-ów lepszym dla wszystkich i pomóżmy Apple #GetTheMessage i uaktualnieniu do RCS” – czytamy w filmie Google.

Wielu producentów telefonów komórkowych wspiera obsługę RCS, ale Apple nie planuje tego robić pomimo wieloletnich wysiłków Google. Google wykorzystywał billboardy, reklamy, witryny internetowe, kampanie w mediach społecznościowych i nie tylko, aby zwrócić uwagę Apple i przekonać użytkowników „iPhone’a”, aby poprosili Apple o tę funkcję, ale jak dotąd to nie zadziałało.

We wrześniu 2022 roku dyrektor generalny Apple Tim Cook powiedział, że RCS nie jest priorytetem dla Apple. „Nie słyszę, aby nasi użytkownicy prosili, abyśmy w tym momencie włożyli w to dużo energii” – wyjaśnił. Jednemu z reporterów, który powiedział, że ma problem z wysyłaniem SMS-ów do matki na urządzenie z Androidem, Cook powiedział: „Kup swojej mamie iPhone’a”.

Nie jest jasne, czy Apple kiedykolwiek zastosuje RCS, ale jak dotąd nie wygląda na to, aby firma była tym zainteresowana. Gdyby Apple wdrożyło RCS, umożliwiłoby to kompleksowe szyfrowanie rozmów między użytkownikami iPhone’a i Androida, a także multimediów wyższej jakości. Apple oferuje już te funkcje dla usługi iMessage, która działa pomiędzy urządzeniami iPhone.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx