sobota, 13 lipca

Podczas wczorajszej konferencji otwierającej WWDC 2022 Apple ogłosił „następną generację” CarPlay, która będzie obsługiwać kilka wyświetlaczy w pojeździe, oferując wbudowane sterowanie klimatyzacją, radiem i innymi funkcjami w samochodzie w interfejsie CarPlay ale nie tylko.

CarPlay nowej generacji będzie w stanie wyświetlać treści na wielu ekranach w pojeździe w tym na głównym wyświetlaczu kierowcy, a głębsza integracja z sprzętem pojazdu pozwoli użytkownikom sterować radiem, regulować klimatyzacją i nie tylko bezpośrednio w CarPlay. Apple powiedział, że nowa wersja CarPlay będzie również bezproblemowo wyświetlać prędkościomierz pojazdu, poziom paliwa, temperaturę i inne informacje na zestawie wskaźników.

CarPlay-2

Apple dodał, że użytkownicy CarPlay będą mogli spersonalizować swoje wrażenia z jazdy, wybierając spośród różnych wyglądów wskaźników, a widżety zapewnią błyskawiczne informacje z aplikacji Pogoda i Muzyka bezpośrednio na desce rozdzielczej pojazdu.

Apple poinformował, że pierwsze pojazdy obsługujące nowe wrażenia z CarPlay zostaną ogłoszone pod koniec 2023 roku, a firmami już zaangażowanymi w ten projekt są producenci samochodów takich jak Ford, Lincoln, Mercedes-Benz, Infiniti, Honda, Acura, Jaguar, Land Rover, Audi, Nissan, Volvo, Porsche i więcej. Apple powiedział, że w przyszłości udostępni więcej informacji na temat nowego CarPlay.

Wprowadzony w 2014 roku CarPlay to pokładowa platforma oprogramowania Apple, do której można uzyskać dostęp za pośrednictwem samochodowego systemu informacyjno-rozrywkowego, gdy iPhone jest podłączony do pojazdu za pomocą kabla Lightning lub bezprzewodowo w pojazdach obsługujących bezprzewodowe CarPlay. CarPlay nawet w Polsce stał się już jedną z topowych funkcji na jaką zwracają uwagę klienci przy wyborze nowego samochodu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx