sobota, 20 kwietnia

Apple Watch Series 4 posiada nową funkcję o nazwie Wykrycie Upadku, która wykorzystuje nowy żyroskop i następnej generacji akcelerometr, aby wykryć upadek i zapewnić opcje kontaktu ze służbami ratunkowymi, jeśli jest to konieczne.

Jak się okazuje, wykrywanie upadków jest wyłączone dla większości użytkowników i trzeba je włączyć ręcznie. W dokumencie pomocy technicznej firma Apple wyjaśnia, że wykrywanie upadków włącza się automatycznie, tylko jeśli ustawiłeś swój wiek w aplikacji Apple Watch lub w aplikacji Zdrowie i masz ponad 65 lat.

Jeśli nie masz więcej niż 65 lat i chcesz korzystać z funkcji wykrywania upadku, musisz włączyć tę funkcję w sekcji Alarmowe SOS aplikacji Watch na iPhone’ie.

Dokument wsparcia Apple wyjaśnia również inne aspekty funkcji wykrywania upadku. Kiedy Apple Watch Series 4 wykryje „znaczny, twardy upadek” z włączoną funkcją Wykrywania Upadku, prześle impuls taptyczny na nadgarstek, wyemituje alarm i wyświetli alert.

Z opcji wyświetlanych na ekranie można wybrać opcję „Upadłem, ale jestem OK”, „Nie upadłem” lub „Alarmowy SOS”, aby skontaktować się ze służbami ratunkowymi.

Jeśli zegarek Apple Watch wykryje, że się poruszasz, czeka na odpowiedź, ale jeśli nie ruszasz się przez około minutę, rozpocznie się 15-sekundowe odliczanie przed automatycznym wywoływaniem służb ratunkowych i powiadomieniem kontaktów alarmowych zapisanych w karcie medycznej aplikacji Zdrowie na iPhonie.

Detekcja upadku była testowana w weekend przez wiele kanałów YouTube, aby zobaczyć, jak działa ta funkcja i jak ciężki upadek jest konieczny, aby wywołać alarm.

Upadek na bardziej miękkie powierzchnie, takie jak pianka lub dywan, nie wywoływały funkcji wykrywania upadku, ale mocniejsze upadki na mniej wybaczające powierzchnie sprawiały wrażenie lepszych. Testerzy YouTube nie byli w stanie uruchomić funkcji przy każdym upadku, sugerując, że istnieje pewien margines błędu, o którym użytkownicy powinni wiedzieć.

Apple twierdzi, że zbierał dane od tysięcy ludzi, aby stworzyć algorytmy Wykrycia Upadku, które są w stanie wykryć równego rodzaju upadki, czy to z nadgarstkami na zewnątrz, czy z nadgarstkami w górze.

Apple ostrzega w swoim dokumencie wsparcia, że Apple Watch Series 4 nie wykryje wszystkich upadków, a także, że możliwe są fałszywe alarmy. „Im bardziej jesteś aktywny fizycznie, tym bardziej prawdopodobne jest, że uruchomisz detekcję upadku z powodu dużej aktywności, która może wydawać się upadkiem” – czytamy w dokumencie.

Biorąc pod uwagę możliwość fałszywych alarmów dla aktywnych dorosłych, większość osób prawdopodobnie będzie chciała wyłączyć tę funkcję, ale dobrze jest wiedzieć, jak ją włączyć, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx