środa, 6 lipca

Podczas korzystania z niektórych zewnętrznych monitorów podłączonych do nowych modeli MacBooka Pro 2018, wbudowana funkcja True Tone, która dopasowuje kolory ekranu MacBooka Pro do oświetlenia otoczenia w pomieszczeniu, rozszerzy się również na podłączony monitor.

Zgodnie z dokumentem wsparcia opublikowanym dziś rano przez Apple, True Tone może dostosować wyświetlanie monitorów Apple Thunderbolt Display za pomocą adaptera Apple Thunderbolt 3 do Thunderbolt 2, monitorów LG UltraFine 5K i monitorów LG UltraFine 4K.

Podczas korzystania z tych monitorów można aktywować lub dezaktywować True Tone, klikając logo Apple na pasku menu, otwierając Preferencje systemowe, wybierając sekcję Monitory i tam z zakładce Monitor zaznaczyć lub odznaczając pole wyboru True Tone.

W przypadku innych monitorów firm trzecich funkcja True Tone nie będzie dostępna.

True Tone, po raz pierwszy wprowadzony na iPadzie Pro, a następnie na telefonie iPhone X, wykorzystuje czujniki MacBooka Pro do pomiaru balansu bieli w pomieszczeniu, dostosowując ton wyświetlacza do bardziej naturalnego wrażenia.

Funkcja True Tone umożliwia ograniczenie zmęczenia oczu i pozwala uzyskać bardziej papierowy wygląd stron internetowych, dokumentów i innych elementów.

Funkcja True Tone jest dostępna w nowych 13 i 15-calowych modelach MacBooka Pro 2018, które Apple zaprezentował wczoraj. Nowe urządzenia można kupić w sklepie internetowym firmy Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx