niedziela, 22 maja

Adobe wypuści „pełną wersję” Photoshopa na iPada w 2019 roku twierdzi Mark Gurman i Nico Grant z Bloomberga. Raport twierdzi, że Adobe zaprezentuje podgląd aplikacji na dorocznej konferencji MAX w październiku.

Szef działu oprogramowania Creative Cloud firmy Adobe, Scott Belsky, potwierdził, że firma pracuje nad nową, wieloplatformową wersją programu Photoshop i innych aplikacji, ale odmówiła określenia terminów ich wypuszczenia.

„Moją aspiracją jest jak najszybsze wprowadzenie ich na rynek” – powiedział Belsky w wywiadzie. „Jest wiele rzeczy, które wymagają zastosowania w tak wyrafinowanym i zaawansowanym produktem jakim jest Photoshop do pracy na nowoczesnym urządzeniu, jakim jak iPad. Musimy wprowadzić nasze produkty w jeszcze lepszą erę pracy w chmurze”.

Adobe oferuje już wiele aplikacji towarzyszących Photoshopowi na iPhone’a i iPada, w tym Photoshop Fix do podstawowego retuszu, Photoshop Express do podstawowej edycji zdjęć i tworzenia kolaży, Photoshop Sketch do rysowania i malowania oraz Photoshop Mix do tworzenia wielowarstwowych obrazów.

Oczekuje się, że pełna wersja będzie oferować szerszy zakres narzędzi, umożliwiając użytkownikom rozpoczęcie projektu na komputerze i kontynuowanie edycji na iPadzie lub odwrotnie. Mówi się, że aplikacja ma mieć interfejs przyjazny dla urządzeń mobilnych, jako część całościowego interfejsu, który rozszerzy się na inne aplikacje Adobe, takie jak Illustrator.

Aplikacja prawdopodobnie będzie nosiła nazwę Photoshop CC for iPad i prawdopodobnie będzie dostępna za darmo, ale podobnie jak już dostępna wersja Lightroom CC for iPad, wymagać będzie subskrypcji Creative Cloud, aby uzyskać dostęp do pełnego zestawu funkcji i synchronizacji z Photoshopem na komputerze.

Program Photoshop CC konkurowałby z innymi aplikacjami do edycji zdjęć na iPadzie, takimi jak Affinity Photo, Pixelmator i Snapseed firmy Google.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x