czwartek, 28 września

piece szafirowe

Na podstawie ostatniej kontroli łańcucha dostaw szafirowego szkła dokonanej u partnera produkcyjnego Apple – firmie GT Advanced – przez analityka Matta Margolisa dla Seeking AlphaApple ma rzekomo wystarczająco dużo szafirowego szkła dla obydwu modeli iPhone’a 6, jak również nowego urządzenia iWatch do końca 2014 roku.

Margolis zauważa, że ​​GT Advanced zainstalował już ponad 2500 pieców, które mają pracować z kryształami szafiru ważącymi od 200 do 235 kg. Firma czeka także na ostateczną przedpłatę od Apple w celu zakończenia budowy i zabezpieczenia sprzętu, który oczekiwany jest pod koniec tego miesiąca.

W lutym, Margolis szacował, że Apple szykuje się do masowej produkcji urządzeń z wyświetlaczami szafirowymi, a wyposażenie fabryki może mieć wydajność od 100 do 200 mln sztuk takich 5-calowych wyświetlaczy. Wydajność ponad 200 mln szafirowych wyświetlaczy wspomniana w tym najnowszym raporcie oznacza, że Apple mogłoby produkować ich znacznie więcej ponad potrzebną ilość dla 4,7-calowego iPhone’a 6, 5,5-calowego iPhone’a 6 i iWatch.

Poprzednie raporty sugerowały, że ograniczenia dostaw wyświetlaczy szafirowych mogą zmusić Apple do zastosowania ich tylko w swoim większym modelu, zwiększając jego detaliczną cenę dla konsumentów. Inne doniesienia sugerują, że początkowa produkcja szafiru będzie celować bardziej w iWatch zamiast iPhone’a 6, jednak zgłaszane ilości surowca i zakupionego sprzętu wskazują prawdopodobnie na większe plany produkcyjne związane z tymi wyświetlaczami.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx