niedziela, 27 listopada

Podczas wrześniowej konferencji Apple zaprezentował Apple Watch Series 4, podkreślając w nim nową aplikację elektrokardiogramu (EKG), która będzie dostępna dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych dzięki aktualizacji oprogramowania watchOS jeszcze w tym roku. Aby funkcja EKG działała, wymagana jest zgoda regulacyjna danego kraju i z tego względu będzie ona ograniczona obecnie do USA, mimo że firma pracuje nad zgodą dla innych krajów.

W poście opublikowanym dzisiaj przez 9to5Mac czytamy, że znaleziono w systemie iOS kod związany z funkcją EKG. Sugeruje on, że ograniczenie EKG opiera się na oprogramowaniu, a nie na sprzęcie. Oznacza to, że uzyskanie dostępu do aplikacji EKG na terytorium innym niż USA będzie możliwe po zmianie regionu Apple Watch Series 4 i podłączonego iPhone’a do Stanów Zjednoczonych.

Region iPhone’a można zmienić, przechodząc do aplikacji Ustawienia> Ogólne> Język i region, a następnie wybierając region. Należy jednak pamiętać, że zmiana regionu związana jest ze zmianą czasu, daty, formatów walut i innych.

Aplikacja EKG na Apple Watch Series 4 działa poprzez umieszczenie palca na cyfrowej koronie podczas noszenia zegarka. Elektrody w Apple Watch wykrywają impulsy elektryczne z bicia serca i kierują dane do S4, gdzie są przekształcane w sygnał dla algorytmów Apple’a. Powoduje to klasyfikację rytmu serca, która może różnić się od normalnego rytmu do migotania przedsionków. Wszystkie wyniki EKG są przechowywane w aplikacji Zdrowie w formacie PDF i mogą być łatwo udostępniane lekarzowi.

Chociaż FDA przyznał akceptację dla funkcji EKG, nie jest to równoznaczne z zatwierdzeniem jej. FDA nie zaleca używania funkcji EKG przez osoby poniżej 22 roku życia lub osoby, u których zdiagnozowano już migotanie przedsionków. FDA ostrzega, że aplikacja EKG firmy Apple nie jest przeznaczona do zastąpienia tradycyjnych metod diagnozy lub leczenia i jest przeznaczona wyłącznie do celów informacyjnych. Seria 4 to pierwszy produkt EKG oferowany konsumentom bez skierowania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx