czwartek, 13 czerwca

Jak informuje agencja Reuteradostawca Apple, firma Foxconn, uzyskała licencję na budowę nowej fabryki o wartości 270 milionów dolarów w Wietnamie gdzie prawdopodobnie będzie produkować MacBooki i iPady.

Nowy zakład, który ma zostać opracowany przez Fukang Technology, będzie zlokalizowany w północnej prowincji Wietnamu Bac Giang. Przewiduje się, że po ukończeniu lokalizacja będzie w stanie produkować osiem milionów laptopów i tabletów rocznie.

Foxconn jest jednym z największych partnerów produkcyjnych Apple. W listopadzie ubiegłego roku Apple wezwał Foxconn do przeniesienia części produkcji iPadów i MacBooków z Chin do Wietnamu, ponieważ firma stara się zdywersyfikować swoje łańcuchy dostaw z dala od koncentracji w Chinach.

Foxconn zainwestował do tej pory w Wietnamie 1,5 miliarda dolarów i planuje w tym roku zwiększyć swoją inwestycję o kolejne 700 milionów dolarów i zatrudnić 10 000 dodatkowych pracowników lokalnych. Mówi się również, że Foxconn rozważa kolejną inwestycję wartą 1,3 miliarda dolarów w obiekty w prowincji Thanh Hoa.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx