niedziela, 5 lutego

Apple Watch

Apple ma zamiar sprzedać w 2015 roku ponad 50 milionów sztuk swojego zegarka Apple Watch. Wiadomość taką podał serwis Digitimes, który twierdzi, że Apple zamówił około pięciu milionów paneli AMOLED miesięcznie na cały rok. Ekrany te zostaną wykorzystane jako innowacyjny wyświetlacz dotykowy w debiutującym urządzeniu Apple.

Panele te pozyskiwane wyłącznie od LG, który jest już dostawcą wielu paneli LCD dla firmy Apple, mimo że wcześniej nie dostarczał firmie paneli AMOLED.

Planowane sprzedaże są oczywiście możliwymi najwyższymi, jednak analitycy już wcześniej sugerowali, że iWatch może osiągnąć sprzedaż na poziomie 30-60 milionów sztuk w pierwszym roku na rynku, dzięki „efektowi halo” i lojalności wobec marki Apple, która będzie prowadzić sprzedaż produktu.

Jeśli Apple sprzedałby ponad 50 milionów tych urządzeń, to Apple Watch byłby najszybciej sprzedającym się nowym urządzeniem iOS w historii. Dla porównania, iPad sprzedał się w ilości 19,5 mln sztuk w pierwszym roku, a iPhone osiągnął stosunkowo marny wynik 5,4 mln sprzedanych jednostek.

Apple Watch ma trafić do sprzedaży w pierwszym kwartale 2015 roku, a jego cena ma zaczynać się od 349 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx