sobota, 18 maja

Bransoletka Foxconn

Want China Times poinformował, że Foxconn ogłosił swoją nową, inteligentną bransoletkę, która może mierzyć parametry życiowe, takie jak oddychanie i bicie serca, a także sprawdzić połączenia telefoniczne i wiadomości Facebook.

Terry Gou, szef Hon Hai Precision Industry – spółki dominującej w Foxconn – powiedział, że grupa badawcza szuka jeszcze możliwości dodania identyfikacji linii papilarnych do produktu. Urządzenie może sugerować użytkownikowi o sposobach poprawy ich stanu zdrowia, jeśli ich procesy życiowe nie są w optymalnym zakresie.

Nienazwane jeszcze urządzenie będzie korzystać z interfejsu bezprzewodowego, Bluetooth 4.0 umożliwiając zebranie informacji od użytkownika iPhone’a i wysłanie ich do bransoletki. Gadżet będzie w stanie pokazać informację o połączeniach przychodzących, powiadomienia z Facebooka, a także zmierzyć tętno i puls użytkownika.

Pogłoski o iWatch od Apple krążą po sieci od miesięcy, jeśli nie lat. Jednak to właśnie Foxconn, firma produkująca tak wiele produktów Apple ogłosiła swój własny projekt. Rynek poręcznych urządzeń, takich jak zegarek Pebble, wydaje się być sposobem na przyszłość. Wielu ludzi oczekuje, że gigant z Cupertino wejdzie w inteligentny zegarek raczej wcześniej niż później. Ja przynajmniej wciąż go wyczekuję.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx