czwartek, 25 lipca

ipad-kids

Tablety to obecnie najpopularniejsze gadżety kupowane przez Polaków. Ich zaletą jest niewielki rozmiar i waga, dzięki nim możemy korzystać z internetu w dowolnym miejscu o każdej porze. Coraz częściej dzieci pytane jaki prezent chciałyby dostać z okazji urodzin lub pierwszej komunii odpowiadają, że tablet. Czym powinniśmy się kierować podczas zakupu tego urządzenia, jak uszczęśliwić nasze dziecko i wybrać dla niego najlepszy gadżet spośród wielu marek i modeli?

Wszystko zależy od tego jakimi środkami finansowymi dysponujemy oraz ile zamierzamy wydać na zakup urządzenia. Ceny rozpoczynają się od około 200 zł wzwyż (najdroższe tablety to wydatek ponad 6 tysięcy złotych). Podczas zakupu należy zwrócić szczególną uwagę na obudowę, czy składa się ona z trwałych tworzyw sztucznych i jest odporna na zadrapania i wstrząsy. Kolejnym ważnym detalem jest wielkość ekranu. Im więcej cali tym większy komfort przeglądania stron internetowych. Wybór mamy wielki, od 5 calowych urządzeń, aż do tabletów mających ekran 10 calowy.

Według artykułu dostępnego na stronie https://www.skapiec.pl/site/doc/200/1/348/ najbardziej pożądaną wielkością tabletu jest 10 cali, a najbardziej popularną marką tabletów w Polsce jest Samsung, Assus oraz Apple. Jak w artykule opublikowanym na stronie serwisu tak i w sklepach ze sprzętem elektronicznym klienci najczęściej zwracają uwagę na dużą rozdzielczość ekranu oraz rozmiar twardego dysku i pamięci RAM. Im więcej pamięci wewnętrznej tym lepiej, szczególnie jeśli tablet jest przeznaczony dla dziecka który ściąga pliki takie jak muzyka czy gry.

Podczas zakupu warto sprawdzić jakie oprogramowanie zawiera dany tablet. Standardem dla tableta pracującego w systemie android jest wersja 4.1. Kolejną ważną sprawą jest jakość kamerki, mikrofonu i głośników. Kiepskie głośniki to problem podczas słuchania muzyki, a słaba kamerka i mikrofon przeszkadza w prowadzeniu rozmów przez komunikatory głosowe.

Wiele klientów życzy sobie aby ich laptop posiadał bluetooth oraz GPS, który pozwala na szybkie i łatwe przesyłanie danych. Najlepiej podczas poszukiwań wymarzonego tableta zasięgnąć porady sprzedawcy w sklepie lub zapoznać się z artykułami dostępnymi w internecie, które pomogą znaleźć dobry, wytrzymały tablet za przyzwoitą cenę.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx