środa, 6 lipca

Foxconn i inne fabryki w Chinach wdrożyły rygorystyczne środki, aby zapobiec kolejnej epidemii wirusa w tym kraju, wynika z przeglądu praktyk udostępnionych dziś przez The Washington Post.

Foxconn, dostawca iPhone’ów dla Apple, zorganizował pracowników w zespoły po 20 osób, które trzymają się razem dzień i noc w celu śledzenia swojego zdrowia. „Ta sama grupa pracowników pracuje, podróżuje, mieszka i je razem, aby zapewnić pełne śledzenie osobistych trajektorii pracowników”, czytamy w zawiadomieniu rządu Zhengzhou, w którym znajduje się Foxconn.

Pracownik Foxconn powiedział „Washington Post”, że pracownicy otrzymują maskę na twarz i regularnie mają sprawdzaną temperaturę, a dodatkowo zamontowano kamery na podczerwień, które sprawdzają ludzi pod kątem gorączki. Foxconn powiedział, że w razie potrzeby wykorzystuje również testy kwasów nukleinowych i prześwietlenia klatki piersiowej. Wyprodukował również 10 milionów masek chirurgicznych dla pracowników.

W porze lunchu pracownicy Foxconn jedzą przy stołach oddzielonych od siebie wysokimi przegrodami. Siedzenia w stołówkach mają nawet kody QR, które pracownicy mogą skanować, dzięki czemu Foxconn ma informacje o tym, kto gdzie siedział i kiedy jadł posiłek. W bursach w których śpią, pracownicy zostawiają do dezynfekcji w wyznaczonym miejscu swoje płaszcze i torby.

Foxconn i inne fabryki Apple były zamknięte przez większą część lutego z powodu wybuchu epidemii, która obecnie w dużej mierze została w Chinach opanowana. Chiny nakazują pracodawcom sprawdzanie temperatur i dostarczanie pracownikom masek na twarz, a także codzienne raporty o stanie zdrowia pracowników. Wiele firm w Polsce może wymagać podjęcia podobnych kroków, gdy zostanie zdjęty czas izolacji społecznej.

Inne firmy w Chinach wdrożyły podobne środki, w tym zapobieganie opuszczania fabryk, a w niektórych przypadkach nawet brak powrotu do domu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx