środa, 22 maja

W związku z tym, że Apple będzie musiał wkrótce wprowadzić na iPada w Unii Europejskiej te same zmiany, które wprowadził na iPhone’a, Epic Games potwierdził dziś, że w niedalekiej przyszłości wyda grę Fortnite na iPada.

Epic Games już pracuje nad wydaniem wersji Fortnite na iPhone’a w UE. Gra będzie dostępna w nadchodzącym sklepie Epic Games Store, czyli alternatywnym sklepie z aplikacjami. Wersja Fortnite na iPhone’a pojawi się „wkrótce”, a wersja na iPada – „w tym roku”.

Komisja Europejska ogłosiła wczoraj, że iPadOS, system operacyjny przeznaczony na iPada, został uznany za „strażnika dostępu” w ramach unijnej ustawy o rynkach cyfrowych (DMA). W związku z tym Apple ma sześć miesięcy na spełnienie wymagań DMA, a ich implementację już widzimy na iPhonie.

Od aktualizacji iOS 17.4 użytkownicy iPhonów w Unii Europejskiej mogą pobierać aplikacje z alternatywnych sklepów z aplikacjami, a nie tylko z App Store. Począwszy od iOS 17.5 aplikacje będą dostępne bezpośrednio z witryn deweloperów.

Na razie aplikacje na iPada można pobierać tylko z App Store, ale Apple będzie musiał zmienić tę funkcjonalność. W ciągu sześciu miesięcy użytkownicy w UE będą mogli pobierać aplikacje na iPada z alternatywnych sklepów z aplikacjami i stron internetowych. Podobnie jak w przypadku aktualizacji iPhone’a, nadchodzące zmiany dotyczą wyłącznie Unii Europejskiej, a ekosystem aplikacji na iPada będzie funkcjonował tak samo w reszcie świata.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx