niedziela, 21 lipca

Apple w iOS 17.4 zacznie zezwalać na dystrybucję aplikacji w Unii Europejskiej za pośrednictwem alternatywnych sklepów z aplikacjami zamiast przez App Store.

Jednak firma ostrzega, że możliwość ta oznacza to, że niektóre funkcje, do których użytkownicy przyzwyczaili się korzystać, nie będą działać tak, jak w przypadku standardowych aplikacji ze sklepu App Store.

Mowa tu na przykład o ograniczeniach dotyczących zakupów w aplikacji w trybie Czas przed ekranem, podobnie jak udostępnianie zakupów rodzinnych w przypadku aplikacji i subskrypcji dokonanych poza App Store. Działać nie będzie również funkcja „Poproś o zakup”. NIe będzie również oferowana funkcja zakupu uniwersalnego, umożliwiająca aplikacjom działanie na wszystkich urządzeniach użytkownika.

Apple nie będzie w stanie oferować tych funkcji, ze względu na ułatwienie zakupów aplikacji dystrybuowanych w alternatywnych sklepach z aplikacjami.

Według Apple funkcja Czas przed ekranem, kontrola rodzicielska i Spotlight będą nadal działać, ale rodzice będą musieli dostosować się do braku dostępu do ograniczeń zakupu aplikacji zainstalowanych spoza App Store.

Apple ostrzega również, że nie będzie w stanie pomagać użytkownikom w zakresie zwrotów pieniędzy, historii zakupów, zarządzania subskrypcjami i ich anulowania, naruszania prywatności danych użytkowników, nadużyć ani oszustw i manipulacji.

Programiści lub alternatywny sklep z aplikacjami, z którego aplikacja została pobrana, będą musieli poradzić sobie z takimi problemami, jak zwroty pieniędzy i anulowanie subskrypcji. Użytkownicy iPhone’a i iPada będą oczywiście mogli zdecydować, że nie będą instalować aplikacji poza App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx