niedziela, 19 maja

Ubuntu Linux jest instalowalny i funkcjonalny na komputerach Mac z procesorem M1 dzięki pracy wykonanej przez Corellium – ogłosił Chris Wade, dyrektor ds. Technologii Corellium. Badacze bezpieczeństwa w firmie opracowali port, który został wydany na GitHub.

Corellium udało się pomyślnie uruchomić system Linux przez USB, z kluczem USB-C, który zapewnia funkcje sieciowe i obsługę USB, I2C i DART. Istnieją w nim pewne ograniczenia np. brak wsparcia dla akceleracji GPU.

Corellium pracuje nad portowanym Linuksem dla komputerów Mac M1 od początku tego miesiąca, a w weekend poczyniono postępy w projekcie.

Dla tych, którzy nie kojarzą Corellium, to firma zajmująca się wirtualizacją oprogramowania, która koncentruje się na ARM, oferując narzędzia do badań bezpieczeństwa, testowania aplikacji i nie tylko. Corellium jest obecnie uwikłany w walkę prawną z Apple, ponieważ Apple jest niezadowolony z pracy Corellium nad oprogramowaniem emulującym iOS.

Corellium niedawno wygrał z Apple po tym, jak sędzia zdecydował odrzucić roszczenia dotyczące praw autorskich w procesie i zgodził się z Corellium, że firma działa na warunkach dozwolonego użytku. Pozostałe roszczenia w pozwie nie zostały jeszcze oddalone.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx