środa, 24 lipca

Kiedy Apple po raz pierwszy zapowiedział iOS 6 na WWDC 2012 w czerwcu, jedną z największych nowości jakie zapowiedzieli było usunięcie Google Maps. Decyzja Apple o zastąpieniu Google Maps była dość oczywista w przekazie: chcieli pozbyć się z iPhone’a jakiejkolwiek interakcji z Google.

Apple również czuł, że iOS’owa wersja Google Maps została w tyle za tą z Androida, ponieważ nie posiadała wbudowanej w aplikację nawigacji turn-by-turn. Jednak jest jeszcze coś czego nie wiedzieliśmy: Apple nadal miał jeszcze rok pozostały do końca umowy z Google Maps.

Według The Verge, Apple miał sporo czasu do końca umowy związanej z Google Maps, jednak Google nie mógł go powstrzymać przed jej zakończeniem. Eric Schmidt, CEO Google, podsumował sytuację dość dobrze w wywiadzie dla agencji Reuters. Schmit powiedział:

„Co mieliśmy zrobić, zmusić ich aby zmienili zdanie? To ich decyzja”

Należy również pamiętać, że Google ogłosił, że pracuje nad nową wersją aplikacji mapowania zarówno dla iOS i Androida? Wygląda jednak na to, że nie pojawi się ona dla użytkowników iOS tak szybko jak się spodziewano. Według źródeł The Verge, uaktualniona wersja Google Maps jest jeszcze niekompletna i nie będzie wstawiona do App Store jeszcze przez kilka miesięcy.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx