wtorek, 18 czerwca

Serwis Macotakara informuje, że otrzymał informację od źródeł wskazujących, że przedstawiciele Apple i Foxconn pracują ze źródłem nieznanych części od firmy z doświadczeniem w materiałach z włókna węglowego.

Serwis nie ma informacji, jakie części są zamówione przez firmę Apple, ale dowiedzieli się, że ich liczba jest zbyt duża, aby były nazywane „próbkami”. Pogłoski o zainteresowaniu Apple włóknem węglowym, które oferuje wysoką wytrzymałość przy niewielkiej wadze, krążą od kilku lat, ale wciąż nie mogą dojść do skutku. Prawie cztery lata temu głośno było o włóknach węglowych w MacBooku Air. Wnioski patentowe Apple wykazały, że firma bada co można zrobić z takimi materiałami.

Zastosowanie włókna węglowego w przyszłych urządzeniach Apple może stworzyć produkty, które ważą znacznie mniej niż z aluminium i stali nierdzewnej, z której urządzenia produkowane są dzisiaj. Więc to oczywiste, że Apple miałby dużo do zyskania poprzez taką zmianę. Pytanie, kiedy to się stanie? Czy w czasie przyszłorocznego debiutu iPada, czy może jeszcze daleko w przyszłości?

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx