sobota, 13 lipca

Inżynierowie Facebooka postanowili całkowicie od nowa napisać aplikację do tej społecznej sieci na iOS aby usprawnić jej szybkość. Aplikacja, która wciąż jest krytykowana przez wielu użytkowników za bardzo wolne działanie, została zbudowana przy użyciu języka HTML5 Web-base.

Napisanie aplikacji właśnie w taki sposób miało ułatwić inżynierom Facebooka dostosowanie jej na inne platformy, takie jak Android i Windows Mobile – ale wpływało niekorzystnie na system operacyjny iOS.

W rezultacie aplikacja – który służy do wszystkiego, od aktualizacji statusu do zameldowania się w restauracji – jest znacznie wolniejsza niż w przypadku porównywalnych aplikacji. Facebook wie o tym i postanowił kompletnie przeprojektować aplikację w języku Objective-C, przekształcając ją w prawdziwą aplikację na iPhone’a i czyniąc znacznie szybszą. Nick Bilton wypowiedział się dla The New York Times:

Miałem okazję zapoznać się z jeszcze niepublikowaną aplikacją na iPhone’a i jest szybka. Błyskawiczna. Dwóch deweloperów, z którymi rozmawiałem powiedziało, że nowa aplikacja jest obecnie testowana przez programistów Facebooka i ma być zaktualizowana latem tego roku.

Jednak nie oczekujcie zbyt wiele. Nowy aplikacja Facebooka wygląda dokładnie jak stara. Facebook nie zmienił projektu, ale raczej skoncentrował się na szybkości.

Według Biltona, nowa i ulepszona wersja aplikacji powinna być wydana w przyszłym miesiącu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx