sobota, 13 lipca

Bloomberg donosi, że Apple przygotowuje gruntowny przegląd zmiany w oprogramowaniu iTunes, aby lepiej zintegrować swoje usługi iCloud i dodać nową funkcję udostępniania muzyki.

W związku z wciąż rosnącą liczbą materiałów dostępnych w iTunes, zmiany mają na celu poprawę tego, jak ludzie zarządzają swoimi plikami. Obejmuje to zmiany w sposobie wyszukiwania nowych materiałów i sposobu uzyskania dostępu do tego, co już posiadasz na różnych urządzeniach Apple.

Jedną z głównych nowości nad którą pracuje Apple jest ułatwienie dzielenia się utworami, tak jak działa to np. w Spotify. Apple negocjuje z największymi wytwórniami fonograficznymi o prawa, które pozwoli użytkownikowi na słuchanie utworu i wysyłanie go do znajomego za darmo.

Wysiłki Apple nad iCloud poprawią organizację własnej treści użytkowników, a jednocześnie firma rozważa również rozdzielenie niektórych funkcji iTunes tak jak stało się to osobną aplikacją Podcasty na iOS. Apple chce również  rozszerzyć treści multimedialne w iTunes Store o zdjęcia i teledyski, aby pomóc poszerzyć swoją ofertę.

Nowa wersja aplikacji iTunes ma pojawić się przed końcem roku i może być uznana za jedną z najważniejszych zmian w iTunes Store od debiutu w 2003 roku. Jak ogłoszono na Worldwide Developers Conference w tym miesiącu, Apple pracuje również nad zwiększeniem wygody z korzystania z iTunes na iOS oraz modernizację swoich cyfrowych aplikacji sklepowych w iOS 6.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx