wtorek, 18 czerwca

Agencja Reuters i serwis AllThingsD donoszą, że amerykański sędzia Lucy Koh przyznał wstępny nakaz zaprzestania sprzedaży tabletu Samsung Galaxy Tab w USA.

Orzeczenie jest ostatnim w trwającej batalii prawnej pomiędzy Apple i Samsungiem. Firma Apple oskarżyła Samsunga o kopiowanie projektów iPada i produktów iPhone. Apple już wcześniej wygrał zakaz sprzedaży tego samego tabletu Samsung w innych krajach.

Jak donosi AllThingsD, nowy wyrok stwierdził:

„Mimo, że Samsung ma prawo do konkurencji, nie może konkurować nie fair, zalewając rynek produktami naruszającymi prawo” napisał Koh w swoim orzeczeniu, dodając, że nie pozostało mu nic innego, tylko przyznanie takiego nakazu. „Chociaż sprzedaż Samsunga z pewnością ucierpi po wydaniu nakazu, straty Apple’a spowodowane konkurencją z produktami Samsunga naruszającymi prawo przewyższają szkody Samsunga w świetle wcześniejszych ustaleń trybunału.”

Należy się spodziewać, że koreański producent odwoła się od wyroku. Z drugiej strony rzecznik firmy stwierdził, że nawet jeżeli Samsung przegra, i tak odbije sobie straty – dzięki szerokiej palecie produktów dostępnych na rynku.

AllThingsD otrzymał oświadczenie od firmy Apple, która powtórzyła swoje wcześniejsze twierdzenia, że Samsung skopiował iPada:

„To nie przypadek, że najnowsze produkty Samsunga wyglądają trochę jak iPhone oraz iPad, zarówno kształtem sprzętu, interfejsem użytkownika, a nawet opakowaniem. Tego rodzaju rażące kopiowanie jest złe i, jak już mówiłem wiele razy wcześniej, musimy chronić własność intelektualną firmy Apple, gdy firmy kradną nasze pomysły”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx