niedziela, 26 marca

Facebook wypuścił właśnie nową aplikację Facebook Groups, która została zaprojektowana, aby umożliwić użytkownikom Facebooka dostęp i interakcję z grupami na Facebooku, do których dołączyli.

Facebook już dawno udostępnił funkcję grup, gdzie rodziny, znajomi, miejsca pracy, użytkownicy z podobnymi zainteresowaniami mogą dzielić się swoimi doświadczeniami. Grupy pozwalają ludziom pisać i dzielić się zasobami, które są przeznaczone wyłącznie dla grupy, a ich status może być otwarty, zamknięty lub prywatny.

Według Facebooka, nowa aplikacja dedykowana Groups ma być „łatwiejszym i szybszym sposobem” dzielenie się treściami we  wszystkich grupach w których jest użytkownik, a interakcje te są pochowane wśród innych funkcjonalności w standardowej aplikacji Facebooka.

groupsscreen4

Główny widok aplikacji Groups wyświetla wszystkie grupy użytkownika, a ostatnio odwiedzane grupy umieszczone są zawsze na górze. Nowe grupy mogą być tworzone z poziomu aplikacji za pomocą przycisku „Utwórz”, a aplikacja dostarcza teraz również powiadomienia o aktywnościach w grupach. Jest też funkcja „Odkryj”, która proponuje nowe grupy na podstawie stron, które wcześniej zostały polubione.

Choć Facebook usuwa funkcję czatu ze swojej głównej aplikacji do aplikacji Facebook Messenger, to firma twierdzi, że grupy będą nadal dostępne w głównej aplikacji Facebook, a także nowej aplikacji Grupy.

Nową aplikację Facebook Groups można pobrać za darmo z App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx