piątek, 12 lipca

Microsoft Surface 3 vs MacBook Air

Microsoft wypuścił wczoraj najnowszą z serii reklamę porównujących Surface Pro 3 do MacBook’a Air Apple. Nowa reklama, zatytułowana „Winter Wonderland”, porównuje i przeciwstawia sobie dwa urządzenia w rytm świątecznej melodii.

https://www.youtube.com/watch?v=CE9L08AZTN8

Reklama jak zawsze stara się pokazać jak potężnym urządzeniem jest Surface Pro 3 w porównaniu do MacBooka Air. Oferując podobną wydajność stara się podkreślić jego inne cechy jak chociażby wsparcie wprowadzania rysikiem. Microsoft podkreśla także zastosowanie nóżki dołączanej do Surface Pro jak i ekranu dotykowego jako głównych zalet nad linią MacBook’a Air. Ostatecznie, reklama podkreśla możliwość zastosowania Surface Pro 3 jako tabletu po odłączeniu go od klawiatury, oraz jego szereg portów pomocniczych takich jak porty USB. Reklama kończy się stwierdzeniem użytkownika MacBook Air „Myślę, że lubię twojego Surface Pro 3”. Czy rzeczywiście aż tak?

Od czasu ogłoszenia Surface Pro 3 w maju, firma Microsoft wydała kilka reklam porównujących urządzenie do MacBooka Air. Po raz pierwszy pojawiły się one w sierpniu, najprawdopodobniej w związku ze zbliżającym się okresów powrotu do szkoły. Microsoft porównywał także MacBook’a Air z Lenovo Yoga 3 w innej reklamie wydanej na początku tego miesiąca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
9 lat temu

Po 2 msc użytkowania windows będzie się zacinał i koniec z „Super” bajerami które będą tylko irytować mała wydajnością. Przerobiłem windowsa milion razy chyba jak każdy i zawsze po kilku miesiącach użytkowania były z nim problemy. A z mac-iem? NOPE działa jak nowy wyjęty z pudełka użytkowany tak samo jak poczciwy PC-et z windowsem tyle w temacie i jeszcze przytoczę jedno „Jak coś jest do wszystkiego do jest do niczego”

Maciej
Maciej
Reply to  Kamil
9 lat temu

Z OSX są inne problemy, brak softu, brak gier, problemy jak się zainstaluje oprogramowanie third party przez homebrew czy inne package managery. No i przede wszystkim brak Visual Studio….
Mam macbooka pro 13″ retina mid 2013, iMac 27″ mid 2014 ssd256gb, jestem zadowolony ze sprzętu, ale korzystam z obu systemow. Takie czasy.

Kamil
Kamil
Reply to  Maciej
9 lat temu

Jeżeli kupujesz maca to wiesz na co się decydujesz. Moim zdaniem jest to sprzęt dla dojrzałych użytkowników. W dzisiejszych czasach konsole są do grania przynajmniej jak dla mnie. Mac-i to sprzęt bardziej biurowy, dla DJ-i gdyż są stabilne i niezawodne. Jeżeli chodzi o braki softu to wychodzi go coraz więcej i ta tendencja na pewno się utrzyma.

janusz
janusz
Reply to  Kamil
9 lat temu

Gdyby tak ktoś jeszcze doszedł jak się ta reklama cudeniek w rodzaju 2 albo 3 w jednym przełożyła na wyniki sprzedaży – oczywiście w zestawieniu z wyśmiewanym MBA….

Maciej
Maciej
Reply to  Kamil
9 lat temu

Konsole są dla casualowych graczy, za duży input lag no i gamepad… Pro gracze grają na klawiaturze + myszce, zresztą widać jak firmy prześcigają się wypuszczając co chwile to nowy sprzęt dla graczy.
OSX poza biurem i programowaniem (c++, obj-c, swift) dla mnie nie ma użytku. Muszę mieć 2 systemy. Nawet nie ma możliwości przęłączania ekranu, tylko extend….

5
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx