środa, 28 września

WatchKit

Firma Apple ogłosiła dzisiaj dostępność WatchKit, oprogramowania, które daje programistom zestaw narzędzi do łatwego projektowania i tworzenia aplikacji specjalnie dla Apple Watch.

„Apple Watch jest naszym najbardziej osobistym urządzeniem w historii, a WatchKit zapewnia niesamowitą społeczność programistów iOS z narzędziami potrzebnymi do tworzenia nowych, ekscytujących doświadczeń na Twoim nadgarstku” powiedział Philip Schiller, wiceprezes Apple ds. marketingu. „Wraz z iOS 8.2 beta SDK programiści mogą teraz zacząć korzystać z WatchKit tworząc przełomowe nowe aplikacje przeznaczone do innowacyjnego interfejsu Apple Watch i pracy z nowymi technologiami”

WatchKit został wydany w ramach wersji beta iOS 8.2 i Xcode 6.2, które to zostały udostępnione deweloperom dzisiaj.

Zarówno iOS 8.2 Beta z WatchKit i Xcode 6.2 beta można pobrać ze strony deweloperów Apple, która ma teraz również odpowiednią sekcję związaną z Apple Watch. WatchKit może być obecnie używany do tworzenia „Spojrzeń” i „Powiadomień”, ale deweloperzy będą musieli poczekać do przyszłego roku, aby rozpocząć tworzenie w pełni natywnych aplikacji dla Apple Watch.

Jak opisuje Apple, „Powiadomienia” mają pozwolić użytkownikom na podjęcie działań lub reagowanie bezpośrednio z ich nadgarstków i Apple Watch na przykład wyłączanie światła po wyjściu z domu, czy dostęp do informacji o locie na lotnisku. „Spojrzenia” są nieco prostsze i mają na celu przekazanie użytkownikom szybkich informacji takich jak wiadomości, pogoda, wyniki sportowe i inne.

watchkitapptypes

W informacji prasowej firma Apple informuje o kilku deweloperach, którzy już rozpoczęli pracę z WatchKit, dając kilka dodatkowych informacji jak narzędzie WatchKit może być używane. Aplikacja ESPN dla Apple Watch dostarcza wyniki na żywo i informacje o drużynach, zgodnie z ESPN VP John Kosner i oferuje podgląd sytuacji na boiskach na żywo poprzez „spojrzenia” i powiadomienia o zmianach punktacji poprzez „powiadomienia”.

Apple informuje, że jego Apple Watch ukaże się „na początku 2015 roku”, ale dokładna data jego wypuszczenia pozostaje niejasna.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx