środa, 27 września

Facebook Pay rozszerza swoją usługę, wprowadzając płatności osobiste za pomocą kodów QR, umożliwiające użytkownikom skanowanie kodu QR znajomego lub członka rodziny i natychmiastowe przesyłanie pieniędzy.

Facebook Pay został uruchomiony w 2019 roku jako łatwa i wygodna usługa, dzięki której ludzie mogą przesyłać pieniądze znajomym i rodzinie, płacić firmom, kupować produkty i nie tylko. Jest zintegrowany ze wszystkimi aplikacjami Facebooka, w tym Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp. Na początku Facebook Pay obsługiwał też płatności między osobami za pośrednictwem Messengera i aplikacji Facebook, a teraz gigant mediów społecznościowych ma cel zarządzać płatnościami fizycznymi między osobami.

Ponadto Facebook Pay wprowadza również spersonalizowane linki do płatności, które automatycznie kierują innych na bezpieczną stronę, aby przelać pieniądze na inne konto.

Scott Harkey, dyrektor ds.strategii i szef działu usług finansowych i płatności w Levvel, który współpracował z Apple przy ekspansji Apple Pay powiedział, że pomimo dobrych intencji Facebooka, ma on mnóstwo pracy nad zmianą postrzegania przez ludzi tego, że Facebook Pay jest i może być powszechnym sposobem płacenia.

Facebook Pay stale rozwija się na całym świecie. W Polsce działa z poziomu aplikacji Facebook i Instagram, a listę, gdzie i na jakich aplikacjach należących do Facebooka dostępna jest ta usługa, można znaleźć na jej stronie internetowej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx