sobota, 4 lutego

Jak informuje BuzzFeed NewsFacebook opracowuje wersję Instagrama, która będzie przeznaczona specjalnie dla dzieci poniżej 13 roku życia.

„Jestem podekscytowany, mogąc ogłosić, że uznaliśmy pracę z młodzieżą za priorytet na Instagramie i dodaliśmy ją do naszej listy priorytetów H1” – napisał w czwartek na forum pracowników Vishal Shah, wiceprezes ds. Produktu na Instagramie. „Będziemy budować nowy filar młodzieżowy w ramach Community Product Group, aby skupić się na dwóch rzeczach: (a) przyspieszeniu naszej pracy nad uczciwością i prywatnością, aby zapewnić możliwie najbezpieczniejsze doświadczenie nastolatkom oraz (b) zbudowanie wersji Instagrama, która pozwoli osobom poniżej w wieku 13 lat, aby po raz pierwszy bezpiecznie korzystać z Instagrama ”.

Zasady Instagrama zabraniają obecnie korzystania z platformy dzieciom poniżej 13 roku życia. Szef Instagrama Adam Mosseri potwierdził później w tweecie, że wersja popularnej aplikacji do udostępniania zdjęć to „coś, co odkrywamy”.

„Dzieci coraz częściej pytają rodziców, czy mogą dołączyć do aplikacji, które pomogą im nadążyć za znajomymi” – napisał Mosseri. „Wersja Instagrama, w której rodzice mają kontrolę, tak jak to zrobiliśmy z Messenger Kids, to coś, co odkrywamy. Więcej udostępnimy w przyszłości”.

Wiadomość jest następstwem posta na blogu Instagrama z początku tego tygodnia, w którym firma należąca do Facebooka opisała zmiany, które pojawią się na platformie w celu „ochrony młodych ludzi”.

W poście Instagram przyznał, że niektórzy młodzi użytkownicy „mogą oszukiwać na temat swojej daty urodzenia”, rejestrując się na platformie, i powiedział, że teraz prosi nowych użytkowników o formę weryfikacji wieku, ale post nie wspomniał o pracy nad odrębną platformą przeznaczoną specjalnie dla dzieci.

W 2017 roku Facebook wypuścił Messenger Kids, który jest skierowany do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Po wprowadzeniu na rynek kilku obrońców zdrowia dzieci wezwało prezesa Facebooka Marka Zuckerberga do zaprzestania sprzedaży produktu, powołując się na badania, które wskazują, że „nadmierne korzystanie z urządzeń cyfrowych i Mediów społecznościowych są szkodliwe dla dzieci i nastolatków, przez co jest bardzo prawdopodobne, że ta nowa aplikacja osłabi zdrowy rozwój dzieci ”.

Facebook powiedział, że konsultował się z wieloma ekspertami podczas opracowywania aplikacji, chociaż raport Wired ujawnił później, że firma miała relacje finansowe z wieloma osobami i organizacjami, które doradzały w zakresie produktu.

W 2019 The Verge zgłosił błąd w programie Messenger Kids, który pozwalał dzieciom dołączać do grup z nieznajomymi. Facebook wkrótce podjął działania, aby rozwiązać ten problem, twierdząc, że wpłynął on tylko na „niewielką liczbę czatów grupowych”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx