poniedziałek, 4 marca

Facebook dołączył dziś do Microsoftu, potępiając zasady App Store, po tym, jak firma została zmuszona do usunięcia funkcji gier z aplikacji Facebook Gaming, która jest od dziś dostępna na iOS.

W oświadczeniu złożonym The Verge Facebook powiedział, że jego aplikacja do gier została wielokrotnie odrzucona przez Apple w ostatnich miesiącach, ale Apple przytoczył wytyczne dotyczące App Store, aby uzasadnić odrzucenie twierdząc, że głównym celem aplikacji Facebook Gaming jest granie w gry. Facebook twierdzi, że udostępnił Apple dane dotyczące użytkowania z aplikacji Facebook Gaming na Androida, które wykazały, że 95 procent aktywności wiąże się z oglądaniem strumieni, ale nie był w stanie zmienić stanowiska Apple w tej sprawie.

Dyrektor operacyjny Facebooka, Sheryl Sandberg, powiedziała, że zdecydowała się na uruchomienie swojej aplikacji w App Store, ale użytkownicy mają „gorsze” wrażenia w porównaniu z użytkownikami Androida.

„Niestety musieliśmy całkowicie usunąć funkcje rozgrywki, aby uzyskać zgodę Apple na samodzielną aplikację Facebook Gaming – co oznacza, że użytkownicy iOS mają gorsze wrażenia niż użytkownicy Androida” – powiedział Sandberg. „Wciąż koncentrujemy się na budowaniu społeczności dla ponad 380 milionów ludzi, którzy co miesiąc grają w gry na Facebooku – niezależnie od tego, czy Apple zezwala na to w samodzielnej aplikacji, czy nie”.

Rzecznik Facebooka dodał, że odwołał się nawet od wytycznych w ramach nowego procesu przeglądu aplikacji, które Apple ogłosił na WWDC, ale nie otrzymał odpowiedzi.

Firma Apple spotkała się z ostrą krytyką ze strony rywali i branży gier, aby poluzować ograniczenia App Store. Microsoft wcześniej poinformował, że jego usługa strumieniowego przesyłania gier „Project xCloud”, która łączy się z Xbox Game Pass, nie będzie dostępna na iPhone’a i iPada, kiedy zostanie uruchomiona we wrześniu.

Firma skarżyła się, że nie ma już możliwości zaprezentowania swojej wizji gier w chmurze dzięki Xbox Game Pass Ultimate graczom z systemem iOS, ponieważ Apple „konsekwentnie traktuje aplikacje do gier w inny sposób, stosując łagodniejsze zasady do aplikacji innych niż gry, nawet jeśli zawierają one interaktywną zawartość ”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx