niedziela, 21 kwietnia

Plotki o nowym przycisku migawki w iPhone 16 nabierają rozpędu! Według zdjęcia udostępnionego dzisiaj przez Sonny’ego Dickson’a, co najmniej jeden producent akcesoriów już przygotowuje się na tę nowość.

Dickson zaprezentował etui do iPhone’a 16 Pro zewnętrznego producenta, które posiada wycięcie na prawym boku, tuż pod przyciskiem zasilania, czyli dokładnie w miejscu, gdzie według plotek ma się znajdować nowy przycisk migawki. Nie wiadomo, czy producent ten ma bezpośrednią wiedzę na temat nowego przycisku, czy po prostu jest świadomy plotek, ale stawia na to, że zmiana ta nastąpi.

Sonny-Dickson-iPhone-16-Pro-Case

Plotki o nowym przycisku migawki do wszystkich modeli iPhone’a 16 pojawiły się już z kilku źródeł. Przycisk ten ma ponoć zapewniać szybki dostęp do różnych funkcji aparatu podczas robienia zdjęć i nagrywania wideo. Według doniesień, użytkownicy będą mogli przybliżać i oddalać obraz, przesuwając palcem w lewo lub w prawo po przycisku, ustawiać ostrość na obiekcie poprzez lekkie naciśnięcie oraz rozpocząć nagrywanie wideo poprzez mocniejsze naciśnięcie.

Czułość dotykowa przycisku oraz fakt, że ma on wystawać równo z obudową, wyjaśniają dlaczego etui posiada wycięcie zamiast go zakrywać.

Nowy przycisk byłby idealnie umiejscowiony na górnej krawędzi modeli iPhone’a 16 podczas nagrywania wideo w poziomie, zapewniając użytkownikom łatwo dostępny przycisk migawki. Obecnie przyciski głośności służą do tego celu, gdy otwarta jest aplikacja Aparat.

Umiejscowienie przycisku migawki wymusi przeniesienie okna anteny mmWave 5G na lewy dolny brzeg w modelach iPhone’a 16 sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych, poniżej przycisków głośności. Okno tej anteny nie występuje w żadnym innym kraju, ponieważ międzynarodowe modele iPhone’a 12 do iPhone’a 15 są ograniczone do sieci 5G sub-6 GHz.

Premiera serii iPhone 16 spodziewana jest we wrześniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx