wtorek, 27 lutego

W czasie wtorkowej konferencji firma Apple ujawniła, że prawdopodobna nowa wersja słuchawek AirPods nie będzie w rzeczywistości „AirPods 2”, ale po prostu nową, indukcyjną bezprzewodową ładowarką, którą użytkownicy będą mogli kupić jako zamiennik dla swoich obecnych etui do ładowania.

Nie wspomniano o żadnej dacie wydania ani cenie, ale informacje pochodzące z Apple Switzerland (za pośrednictwem MacPrime) sugerują datę premiery nowej ładowarki AirPods już w grudniu, a jej cena to 69 dolarów (czyli w Polsce 349 złotych).

Opłata pogwarancyjna firmy Apple za naprawienie lub wymianę ładowarki AirPods wynosi 69 dolarów, więc podobny pułap cenowy za bezprzewodową wersję tej ładowarki ma jakiś sens. Jedyną zmianą projektową wprowadzoną do nowej ładowarki jest umieszczenie diody LED, która została przeniesiona z wnętrza obudowy na zewnątrz z przodu.

W ten sposób, gdy użytkownik umieści etui na podkładce kompatybilnej z Qi, będzie mógł zobaczyć poziom naładowania baterii w obudowie AirPods bez potrzeby jej otwierania. Apple zaprezentował też własną matę ładującą Qi zwaną matą AirPower, która pojawi się w 2018 roku, ale do tego czasu właściciele iPhone’a 8, iPhone’a X i AirPods będą musieli kupić podkładki do ładowania innych firm.

Nie wiadomo jednak czy wraz z wprowadzeniem nowego bezprzewodowego etui do słuchawek AirPods Apple będzie oferował cały zestaw z takim etui w tej samej cenie co obecne AirPods. Oryginalne AirPods wypuszczono w grudniu 2016 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx