niedziela, 29 stycznia

W tym tygodniu Urząd Patentowy i Znaków Towarowych USA opublikował nowe zgłoszenie patentowe Apple, które szczegółowo opisuje funkcje edycji wysłanych wiadomości, ulepszony program uruchamiający aplikacje i wiele innych możliwych funkcji.

Zgłoszenie patentowe szczegółowo opisuje funkcje „interfejsu użytkownika do przesyłania wiadomości w aplikacji do przesyłania wiadomości”, które nie są obecnie dostępne w systemie iOS. Obejmują one sposoby łatwego potwierdzania wiadomości, wyświetlania prywatnych wiadomości, synchronizowania przeglądania treści między użytkownikami, tłumaczenia tekstu z języka obcego i łączenia wiadomości w grupę. Dokument sugeruje ulepszenia niektórych znanych funkcji Wiadomości, takich jak bąble i pełnoekranowe efekty, a także wysyłanie i odbieranie pieniędzy za pomocą Apple Pay.

Jedną z najciekawszych nowych, zaprezentowanych funkcji jest możliwość pełnej edycji tekstu wysyłanych wiadomości iMessage. W oparciu o obrazki dodane do patentu, opcja edycji wysłanych wiadomości pojawi się w menu akcji po długim naciśnięciu wiadomości. Następnie użytkownik może poprawić tekst, a nawet całkowicie go zmienić. Aby uniknąć nieporozumień, aplikacja Wiadomości wskaże, że wiadomość została edytowana, a odbiorca będzie mógł zobaczyć oryginalny tekst.

Aplikacja iMessage została wprowadzona w systemie iOS 10 z pewnymi ograniczeniami, a wiele aplikacji istniejących jako dodatek do wiadomości jest zależnych od istniejących aplikacji innych firm zainstalowanych na urządzeniu użytkownika. Patent opisuje jednak pełniejszą aplikację „Wiadomości” i nowy „interfejs zarządzania aplikacjami”. Załączone ilustracje wydają się pokazywać dynamiczną stację dokującą do aplikacji, które działałyby obok „afordancji wejściowych”, pomagając użytkownikowi znaleźć właściwą aplikację. Istnieje również sugestia, że aplikacje w iMessage mogłyby lepiej zintegrowane i interaktywne.

Udoskonalenie aplikacji Wiadomości i funkcje edycji tekstu pozwoliłyby Apple lepiej konkurować z innymi popularniejszymi aplikacjami do przesyłania wiadomości, takimi jak WeChat czy Messenger. Kiedy te funkcje zostaną uwzględnione w iOS to się dopiero się okaże.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx