wtorek, 25 czerwca

Firma Apple ogłosiła dziś, że ​​Angela Ahrendts, były dyrektor generalny Burberry obejmuje funkcję Senior Vice President sklepów detalicznych i online. Według informacji prasowej, Ahrendts będzie nadzorować strategiczny kierunek, rozbudowę i funkcjonowanie obu sklepów Apple, detalicznych i internetowych.

„Jestem zachwycony, że Angela dołączy do naszego zespołu”, powiedział Tim Cook. „Dzieli nasze wartości i naszą uwagę na innowacyjność, a ona sama kładzie ten sam silny nacisk jak my na potrzeby klientów. Wykazała się być niezwykłym przywódcą podczas całej swojej kariery, którą ma na swoim koncie. „

Ahrendts dołączy do Apple na wiosnę, a do tego czasu będzie kontynuować swoją rolę jako dyrektor generalny Burberry.

„Jestem głęboko zaszczycona, że dołączę do Apple na tym nowo utworzonym stanowisku w przyszłym roku i bardzo się cieszę na współpracę z globalnymi zespołami w celu dalszego wzbogacenia doświadczeń konsumentów on i offline,” powiedziała Ahrendts. „Zawsze podziwiałam innowację i wpływ produktów i usług Apple jaki mają na życie ludzi i mam nadzieję, że w niewielkim stopniu mogę pomóc przyczynić się do dalszych sukcesów firmy i przywództwa w zmienianiu świata.”

Nie jest tajemnicą, że bycie szefem sklepów detalicznych Apple nie jest łatwym zadaniem. Jej poprzednik na tym stanowisku utrzymał się tylko sześć miesięcy, a biorąc pod uwagę cel poprawy i tak już światowej klasy sklepów będzie to nie lada wyzwanie. Ale, sądząc po sukcesach Ahrendts w Burberry powiedziałbym, że Apple zrobił dość dobre posunięcie.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx