sobota, 18 maja

voyce

Urządzenia noszone przy sobie (lub na sobie) są główną kategorią na tegorocznych targach CES i chociaż większość dostępnych produktów koncentruje się na ludziach, to jedna firma, i4C Innovations, zaadresowała swoje najnowsze urządzenie do śledzenia innej grupy konsumentów – psów. Voyce jest rodzajem obroży dla psów monitorującą ich zdrowie i aktywność.

Voyce wykorzystuje akcelerometr 3-osiowy do śledzenia aktywności naszego pupila i jego czas odpoczynku oraz pracę serca serca i układu oddechowego.

Dane zebrane przez Voyce są przekazywane do towarzyszącej jej aplikacji mobilnej, która daje szczegółowy przegląd zdrowia zwierząt domowych. Te z kolei mogą być udostępniane w sieciach społecznościowych oraz lekarzom weterynarii. Aplikacja śledzi trendy w czasie, dzięki czemu właściciele mogą mieć oko na siły witalne i inne wskaźniki zdrowia w celu wykrycia potencjalnych problemów we wczesnym etapie.

Według producenta, dane Voyce mogą być cennym narzędziem dla właścicieli zwierząt domowych. Na przykład, śledzenie aktywności może dać właścicielowi wczesną informację i podejrzeniach chorób stawów objawiające się niższym poziomem ruchu. Monitor pracy serca może powiadomić właściciela o przewlekłym bólu u pupila. Urządzenie śledzi także spalane kalorie, co pozwala na korekty w żywieniu psa.

inteligentna obroża Voyce_analiza wyników

Voyce ma regulowany rozmiar od 30 do 80 cm i waży poniżej 170 gramów. Szacunkowa żywotność baterii to jeden tygodnia. Samo urządzenie wymaga dostępu do internetu w celu synchronizacji z urządzeniem mobilnym lub komputerem. Voyce ma zostać wydany w lecie 2014 roku za około 300 dolarów.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx