środa, 24 kwietnia

W tym roku wszystkie modele iPhone’a 15 będą posiadały Dynamic Island, która ujednolici wycięcia na aparat w górnej części wyświetlacza, ale nastąpi również istotna zmiana funkcji, której nie było w modelach iPhone’a 14 Pro.

Zgodnie z nowym tweetem analityka branżowego Apple, Ming-Chi Kuo, czujnik zbliżeniowy w serii „iPhone 15” zostanie zintegrowany z obszarem „Dynamic Island”, zamiast znajdować się pod nim.

Czujnik zbliżeniowy wykrywa, kiedy użytkownik przykłada telefon do ucha i wyłącza ekran. Możliwe, że zmiana lokalizacji czujnika może być związana z ulepszeniami Face ID, ale jak mówi Kuo, jest mało prawdopodobne, aby ulepszenie spowodowało jakąkolwiek różnicę w wyglądzie lub funkcjonalności Dynamic Island. Niezależnie od tego oznacza to zmianę w komponentach, które mogły zostać zainicjowane w celu obniżenia kosztów.

Według Kuo, dostawca Apple, firma Finisar, przestawi się na dostarczanie Apple czujników zbliżeniowych o długości fali 940 nm, w porównaniu do 1380 nm dla modelu iPhone 14 Pro. Oczekuje się, że Apple, jak zwykle, wypuści linię iPhone 15 we wrześniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx