poniedziałek, 27 maja

Jak informuje Forbes, amerykańska Agencja ds. zwalczania narkotyków w zeszłym roku wykorzystała AirTag do śledzenia nielegalnych akcesoriów do produkcji narkotyków wysyłanych z Chin do producenta narkotyków w USA.

Agenci straży granicznej w maju 2022 roku przechwycili dwie paczki z Chin, które zawierały prasę do tabletek i barwniki do tabletek. Podejrzewali, że sprzęt jest skierowany do handlarza narkotyków i powiadomili DEA. DEA zdecydowało się umieścić AirTag wewnątrz opakowania, aby śledzić ruchy paczki, co wydaje się być pierwszym przypadkiem takiego użycia AirTaga.

Nakaz przeszukania nie zawiera szczegółów, dlaczego DEA zdecydowała się użyć AirTaga zamiast innego rodzaju urządzenia śledzącego opartego na GPS, ale wspomniano, że „dokładne informacje o lokalizacji” pozwolą śledczym „uzyskać dowody na to, gdzie takie osoby przechowują narkotyki i / lub wpływów z narkotyków, gdzie pozyskują substancje kontrolowane i gdzie indziej je rozprowadzają”.

Emerytowany detektyw, który rozmawiał z Forbesem, spekulował, że DEA mógł użyć AirTag, ponieważ zapewnia on bardziej niezawodną łączność niż inne urządzenia lub z powodu wcześniejszych awarii urządzeń GPS dostępnych dla policji.

AirTagi mają wbudowane funkcje zapobiegające śledzeniu, przez co mogą nie nadawać się do tego rodzaju śledzenia. Zostały zaprojektowane tak, aby odtwarzać dźwięk, gdy są z dala od właściciela przez krótki czas, a także można je zlokalizować za pomocą aplikacji Znajdź na iPhonie lub aplikacji Tracker Detect na Androida.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx