sobota, 20 kwietnia

Według źródła, które udostępniło szczegóły na forach MacRumors, duże wycięcie w kształcie pigułki, które jest planowane dla modeli iPhone’a 14 Pro, będzie wyświetlać wskaźniki prywatności mikrofonu i kamery.

O wątpliwościach dotyczących sposobu pokazywania na przestrzeni wyświetlacza otworu i pigułki pisaliśmy wczoraj. Dziś Mark Gurman z Bloomberga potwierdził wczorajsze przypuszczenia. Wycięcia zostaną połączone ze sobą za pomocą oprogramowania, ukazując się jako pojedyncze długie wycięcie w kształcie pigułki, gdy iPhone jest używany.

Przestrzeń między dwoma wycięciami zostanie najwyraźniej wykorzystana do pokazania pomarańczowych i zielonych kropek, które wskazują, kiedy kamera lub mikrofon jest wykorzystywane przez aplikację. Obecnie wskaźniki te są wyświetlane po prawej stronie wycięcia, gdy sprzęt jest aktywnie włączony, ale umieszczenie ich z przodu i na środku wyświetlacza iPhone’a sprawi, że będzie to bardziej widoczne, gdy kamera i mikrofon są w użyciu.

Posiadanie zielonej kropki z przodu i na środku, gdy kamera jest aktywna, sprawi, że korzystanie z iPhone’a będzie podobne do korzystania z komputera Mac. Na komputerze Mac, gdy używana jest kamera internetowa, zapala się zielona lampka wskaźnika, której nie można wyłączyć, a lampka znajduje się tuż obok aparatu.

Apple ponoć ma pozwolić użytkownikom dotknąć zielonych i pomarańczowych kropek, aby uzyskać więcej informacji o tym, które aplikacje korzystają z kamery czy mikrofonu. Obecnie te dane są dostarczane w Centrum Sterowania, a Apple wyświetla listę aplikacji, które ostatnio korzystały z kamery, mikrofonu i lokalizacji.

Źródło na forum twierdzi, że Apple przeprojektuje również aplikację Aparat, przenosząc większość elementów sterujących na górę wyświetlacza, aby zapewnić użytkownikom większy widok podglądu aparatu, choć do tej zmiany podchodzę jednak ze sceptycyzmem.

Gdy wskaźniki prywatności nie będą włączone, przestrzeń między dwoma wycięciami w modelach „iPhone 14 Pro” będzie zaciemniona, tak aby wyglądała jak pojedyncze wycięcie. Modele iPhone’a 14 będą miały standardowe wycięcie w postaci „notcha” i dlatego prawdopodobnie nadal będą miały te same wskaźniki sprzętowe, które są dostępne w modelach iPhone’a 13.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx