czwartek, 18 lipca

Cirrus Logic podobno potwierdził, że Apple nie będzie dodawać adaptera Lightning złącza Jack z tegorocznymi iPhone’ami. Wiadomość ta pojawia się dzięki notatce badawczej Barclays.

Minęły prawie dwa lata, odkąd Apple wypuścił iPhone’a 7 bez gniazda słuchawkowego, zmuszając użytkowników, którzy nadal używają przewodowych słuchawek, do podłączenia ich do złącza Lightning za pomocą dołączonego w zestawie adaptera.

Apple dodał również adapter w pudełku z iPhone’em 8, iPhonem 8 Plus i iPhonem X, ale dziś pojawiły się kolejne dowody na to, że trend ten wkrótce się skończy.

Apple rutynowo mówi, że dąży do „prawdziwie bezprzewodowej przyszłości”, a adapter gniazda słuchawkowego zawsze był przedbiegiem do tego przejścia, więc jeśli Apple zdecyduje się nie dołączać go do pudełka, nie powinno to być niespodzianką. Plotki sugerują, że nowe iPady również stracą gniazdo słuchawkowe i adapter.

Jednak nie wszyscy są zwolennikami słuchawek bezprzewodowych, takich jak AirPods, więc jeśli to prawda, usunięcie adaptera prawie na pewno wywoła pewne kontrowersje. Apple prawdopodobnie nadal będzie sprzedawać przejściówkę jako samodzielny dodatek za 49 złotych, co jest rozwiązaniem tanim w stosunku do standardów firmy, więc klienci przynajmniej nie będą musieli płacić zbyt dużo za adapter, jeśli rzeczywiście zostanie on usunięty z pudełka w tym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx